Politikk

Valglisten til årets kommunevalg

Ruth Grethe Eriksen

Ordfører Ruth Grethe Eriksen står på Frp-listen til kommunevalg. Foto: Daniel Niazi / Sveiobladet.net

I år har 148 personer fra Sveio sagt seg villige til å være representant og beslutningstaker for innbyggerne. Hvem som blir valgt under kommunevalget er opp til velgerne. 

Navn som er uthevet er kumulerte, og det er gjort for å øke bestemte kandidater sin sjanse for å blir valgt. Kumualasjon vil si at man gir en personstemme, eller vi si at man gir kandidater på stemmeseddelen èn ekstra stemme (les mer).

 

Arbeiderpartiet

  1. Jorunn Skåden (f.1953) Sveio
  2. Håkon Johannes Skimmeland (f.1975) Sveio
  3. Linn Therese Erve (f.1982) Vikse
  4. Kjell Gunnar Nymark (f.1951) Sveio
  5. Heidi Nilsen Ljøen (f.1967) Auklandshamn
  6. Asle Georg Halleraker (f.1968) Sveio
  7. Line Remøy Gudmundsen (f.1984) Vikse
  8. Bjørn Atle Bjørge (f.1970) Valestrand
  9. Sisse Tone Johnsen (f.1961) Sveio
  10.  Anne Tveit Katla (f.1969) Sveio
  11.  Sigrun Bøe Perez (f.1969) Førde
  12.  Øyvind Andreassen (f.1985) Vikse
  13.  Zarina Ozy (f.1989) Sveio
  14.  Jan Helge Vikse (f.1978) Sveio
  15.  Torbjørn Selsås (f.1971) Sveio
  16.  Maren Kristine Lye Bårdsen (f.1993) Auklandshamn
  17.  Trond Widar Våga (f.1975) Lid
  18.  Torill Nummedal Halleraker (f.1978) Vikse
  19.  John Anders Semb (f.1975) Sveio
  20.  Kamilla Halleland Haga (f.1988) Sveio
  21.  Karstein Strømmen (f.1958) Eltravåg
  22.  Målfrid S. Bjelland Nymark (f.1957) Sveio
  23.  Bengt Olav Helgesen (f.1971) Auklandshamn
  24.  Heidi M. Østensen Selsås (f.1972) Sveio
  25.  Morten Løvik (f.1974) Auklandshamn
  26.  Ragnhild Elise Lysen (f.1954) Bua
  27.  Karstein Skimmeland (f.1945) Sveio
  28.  Edel Lokna (f.1944) Bua
  29.  Randi Skimmeland (f.1950) Sveio
  30.  Sissel Skåden (f.1992) Sveio

 

Fremskrittspartiet (FrP)

  1. Rune Teikari (f.1972) Sveio
  2. Thomas Johan Brekke (f.1966) Førde
  3. Anne Berit Stokka (f.1962) Sveio
  4. Gustav Eidsvåg (f.1959) Valestrand
  5. Svein Mathias Lie (f.1958) Vikse
  6. Ruth G. Østebøvik Eriksen (f.1963) Valestrand
  7. Bjørn Gerhard Huseby (f.1972) Førde
  8. Susanne Drengstig (f.1988) Sveio
  9. Vidar Halleraker (f.1973) Sveio
  10.  Heidi Skråmestø (f.1975) Valestrand
  11.  Kai Roger Simonsen (f.1976) Valestrand
  12.  Karl Emil Thuseth (f.1953) Sveio
  13.  Odd Eivind Knutsen (f.1947) Mølstre
  14.  Jan Ottar Alne (f.1973) Valestrand
  15.  Bjørn Midteide (f.1945) Sveio
  16.  Vivian Skaren Oa (f.1974) Oa

 

Sosialistisk Venstreparti (SV)

  1. Hege Hovland Steindal (f.1974) Førde
  2. Bror Eivind Eriksen (f.1950) Valevåg
  3. Oddbjørg Margaret Hovland (f1953) Førde
  4. Leif Grutle (f.1950) Valevåg
  5. Gunnbjørg Enerstvedt Løvland (f.1950) Sveio
  6. Arvid Berntsen (f.1952) Sveio
  7. Eli Neraas Vihovde (f.1951) Valevåg
  8. Frode Kvamsøy Eriksen (f.1990) Valevåg
  9. Anne Kallevik Grutle (f.1957) Valevåg
  10.  Lars-Erik Kvamsøy Eriksen (f.1992) Valevåg

 

Høyre

  1. Lars Einar Hollund (f.1956) Sveio
  2. Anne Olaug Jacobsen (f.1967) Vikse
  3. John Kristian Økland (f.1974) Auklandshamn
  4. Arild Frøkedal (f.1972) Valestrand
  5. Lars Oddvin Hovda (f.1976) Sveio
  6. Janne Elise Fludal (f.1976) Sveio
  7. Kjell Sveen (f.1971) Vikse
  8. Andreas Bårtvedt (f.1950) Vikse
  9. Svein Olaf Bua (f.1977) Sveio
  10.  Andreas Eikeland (f.1996) Auklandshamn
  11.  Kåre Ekrene (f.1949) Sveio
  12.  Arild Frøvik (f.1969) Sveio
  13.  Torill Hagland (f.1965) Auklandshamn
  14.  Mikal Kristian Møller Hovda (f.1946) Sveio
  15.  Øyvind Waage Kalvenes (f.1971) Vikse
  16.  Lise Marie Lyngholm (f.1942) Vikse
  17.  Helge Berin Sveen (f.1943) Vikse
  18.  Knut Ove Turøy (f.1966) Sveio
  19.  Jostein Malvin Valen (f.1945) Valestrand
  20.  Berit Ester Askevold Eriksen (f.1941) Valestrand

 

Senterpartiet

  1. Jofrid Valen (f.1977) Valestrand
  2. Beathe Susanne Haugland (f.1983) Ørevik
  3. Sveinung Askeland (f.1959) Oa
  4. Ole Velde (f.1982) Auklandshamn
  5. Kristoffer Bakke Handeland (f.1992) Lid
  6. Gunnvald Alfsen (f.1943) Sveio
  7. Kjartan Eidsvåg (f.1982) Valevåg
  8. Kristian Eilerås (f.1975) Eilerås
  9. Janna Hanstvedt (f.1997) Valevåg
  10.  Amanda Louise Mjånes Helvik (f.1993) Ørevik
  11.  Samson Hovda (f.1981) Bua
  12.  Torbjørn Larsen (f.1984) Vandaskog
  13.  Svein Bjarne Lien (f.1978) Auklandshamn
  14.  Ole Mikal Lokna (f.1976) Bua
  15.  Brit Elin Hovda Mølstre (f.1969) Vikse
  16.  Kari Grutle Nappen (f.1980) Valestrand
  17.  Vegard Rommetveit (f.1983) Sveio
  18.  Håvard Torvund (f.1993) Sveio
  19.  Lise Marit Næss Vikse (f.1991) Sveio
  20.  Anne Solfrid Haheim Aasen (f.1956) Førde

 

Kristelig Folkeparti (KrF)

  1. Jarle Jacobsen (f.1974) Auklandshamn
  2. Astrid Karin Strand (f.1981) Førde
  3. Jan Reinert Vestvik  (f.1982) Sveio
  4. Ingrid Pedersen Furdal (f.1959) Sveio
  5. Olav Haugen (f.1948) Lid
  6. Anne Vierdal (f.1996) Vikse
  7. Lillian Lund Vestvik (f.1955) Auklandshamn
  8. Bjarne Hovda (f.1955) Førde
  9. Leiv Rossehaug (f.1952) Sveio
  10.  Sigrid Margrethe Madsen Hovda (f.1950) Førde
  11.  Haldis Rolfsnes Stueland (f.1962) Auklandshamn
  12.  Inger Skumsnes (f.1973) Førde
  13.  Iselin Eismann Flermoen (f.1983) Sveio
  14.  Marcus K.Hoel Jacobsen (f.1996) Auklandshamn
  15.  Trond Årre (f.1978) Auklandshamn

 

Miljøpartiet de Grønne (MDG)

  1. Hanne Enerstvedt Løvland (f.1973) Tjernagel
  2. Ole-Ørjan Hov (f.1973) Førde
  3. Arve Myklebust (f.1968) Auklandshamn
  4. Hilde Gunn Skeie Bøe (f.1974) Skiftestad
  5. Gisle Sørhus (f.1984) Sveio
  6. Anne Marte Nilsen Enerstvedt (f.1996) Auklandshamn
  7. Ellen Urheim Tveit (f.1970) Eltravåg
  8. Julia Ravn Ottesen Turkerud (f.1993) Birkeland
  9. Stig Johansen (f.1971) Tjernagel
  10.  Alice Kristin Enerstvedt (f.1972) Auklandshamn
  11.  Signe Skjelbreid Myklebust (f.1997) Auklandshamn
  12.  Linda Vikse (f.1964) Skålaskog
  13.  Elina Alibekovna Basajeva (f.1983) Sveio
  14.  Bjørnar Økland (f.1972) Håvardsholm
  15.  Anna Tveit (f.1993) Eltravåg
  16.  Hanne Elisabeth Vestvik (f.1989) Vestvik
  17.  Linda Turkerud (f.1969) Birkeland
  18.  Beate Torunn Tveit (f.1948) Tveit
  19.  Lillian Eintveit (f.1973) Sveio
  20.  Åshild SKjelbreid (f.1968) Auklandshamn
  21.  Sarah KIbler Livesay (f.1978) Tittelsnes
  22.  Svein Magnus Tveit (f.1970) Eltravåg

 

Venstre

  1. Trond Angeltveit (f.1981) Rophus
  2. Reidun Haugen (f.1954) Mølstre
  3. Leif Sverre haga (f.1986) Sveio
  4. Sivert Johan Berg (f.1957) Sveio
  5. Elisabeth Enerstvedt (f.1965) Tjernagel
  6. Svein Magnar nesse (f.1950) Nordre Vikse
  7. Inger Hilde Enerstvedt (f.1969) Lyngholm
  8. Tor Røkenes (f.1979) Røykenes
  9. Tove Våga (f.1958) Lyngholm
  10.  Jarle Erdalsdal (f.1960) Sveio
  11.   Paula Cristina Martinez Røkenes (f.1979) Røykenes
  12.  Tore Mikael Lønning (f.1967) Emberlad
  13.  Anne Irene Norman (f.1969)  Emberland
  14.  Willy Andrè Mjånes (f.1978) Haugland
  15.  Jan Toralf Enerstvedt (f.1948) Førde
Klikk for å kommentere

Du må være innlogget for å kommentere Logg inn

Legg igjen et svar

Mest lest

Sveiobladet - Kun på nett!

Følg Sveiobladet

Ansvarlig Redaktør

Daniel DeNiazi | redaksjonen@sveiobladet.net

Markedsansvarlig

Myriam Vlot | annonse@sveiobladet.net

Webmaster

Kjetil A. Haaheim | Haaheim Dynamic

Copyright © 2016 SveioBladet | Designet er tilrettelagt av Haaheim Dynamic

Til toppen